Marcin Ciechowicz

Marcin Arkadiusz Ciechowicz ur 7 grudnia 1970 r absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej z klasy prof. Tadeusza Kopackiego.

Od 1995 roku pracuje w Teatrze Wielkim w Łodzi oraz współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi.

W czasie pracy artystycznej miał okazję prezentować swoje umiejętności w różnych gatunkach sztuki aktorskiej i wokalnej od dramatu po komedię. Na scenie Teatru Wielkiego występował m.in. w spektaklach Falstaf (Bardolfo), Łucja z Lammermoor(Norman),Lukrecja Borgia(Oloferno Vitellozzo), Kandyd(Kakambo), Hrabina Marica(Peniżek), Eugeniusz Oniegin (Triquet), Contact(Michael Wiley), Trubadur(Ruiz),Zemsta Nietoperza (Doktor Blind)

W Teatrze Muzycznym zagrał w spektaklach: Cyrano(Hrabia de Guiche), Zorro(kapitan Monastario),  Zemsta Nietoperza( Książe Orłowski).

2019-08-16 20:00:00

PRZEDSTAWIENIE PROMENADOWE - Johann Strauss „Zemsta Nietoperza”

4. PRZEDSTAWIENIE PROMENADOWE - Johann Strauss „Zemsta Nietoperza”
miejsce:Scena Plenerowa
godz.20.00
Wykonawcy:
Artyści Orkiestry, chóru i baletu Teatru Wielkiego w Łodzi
Marta Kosielska - dyrygent
Obsada:
Gabriel von Eisenstein (wiedeński finansista) - Andrzej Kostrzewski - baryton
Rosalinda (żona Eisensteina) - Dorota Wójcik - sopran
Adela (pokojówka) - Aleksandra Borkiewicz - sopran
Ida (siostra Adeli, tancerka) - Aldona Orzeł-Sztabińska - sopran
Frank (dyrektor więzienia) - Grzegorz Szostak - baryton
Dr Falke (przyjaciel Eisensteina) - Arkadiusz Anyszka - baryton
Dr Blind (adwokat Eisensteina) - Marcin Ciechowicz - tenor
Alfred (śpiewak, były ukochany Rosalindy) - Krzysztof Marciniak - tenor
Książę Orlovsky - Agnieszka Makówka - mezzosopran
Frosch (strażnik w miejskim więzieniu) - Przemysław Rezner – baryton
Balet:
Beata Brożek, Matylda Molińska, Kinga Łapińska, Lidia Boutfeux, Izabela Barbacka, Aneta Kosmowska, Adam Grabarczyk, Krzysztof Pabjańczyk, Piotr Ratajewski, Mateusz Kubiak, Wiktor Krakowiak-Chu, Jan Łukasiewicz
Chór:
soprany:
Katarzyna Pisarek, Agnieszka Białek, Dorota Woźniak, Maria Gorlach
alty:
Dagny Konopacka-Maćkowiak, Joanna Śmiałkowska, Katarzyna Kuźnik, Anna Kobylańska-Przybyła
tenory:
Grzegorz Siwiński, Marek Twardowski, Wojciech Strzelecki, Cezary Socha
basy:
Romuald Kisielewski, Zbigniew Kuźnik, Wiesław Rudnicki, Zbigniew Gawroński
Orkiestra:
Marcin Budziarski, Maria Włastowska, Piotr Jakubowski, Marta Jabłońska, Katarzyna Gałdecka-Sprawka, Nella Zaforemska, Maria Tomala, Justyna Łuczyńska, Maciej Baran, Justyna Jakubowska, Joanna Dzidowska, Waldemar Szelągowski, Fryderyk Bodzianowski, Adam Kowalczyk, Mirosław Dudek, Waldemar Szubski, Bartłomiej Kruszyński, Jakub Jeziorowski, Jan Pawlak, Andrzej Kalkandzis, Maria Frankowska, Piotr Maciejewski, Waldemar Dobiec, Joanna Borcz, Monika Woźniak, Cezary Dynowski, Marzena Kowalczyk, Marcin Werner, Aleksander Kłys.
Prowadzenie koncertu: Joanna Trafas
Czytaj więcej