53. FESTIWAL IM. JANA KIEPURY

KRYNICA – ZDRÓJ 10 - 17.08.2019

 


DZIEŃ I - 10.08.2019 – SOBOTA


 

1.  Koncert wieczorny – Gala Operowa / godz. 20:00

 

Wykonawcy:

Artyści Orkiestry Filharmonii w Zabrzu

Sławomir Chrzanowski - dyrygent

Soliści:

Alexander Anisimov - bas

Edyta Piasecka - sopran

Ewa Vesin - sopran

Jadwiga Postrożna - mezzosopran

Andrzej Lampert - tenor

 

Prowadzenie koncertu: Joanna Trafas i Piotr Nędzyński

 

 


DZIEŃ II – 11.08.2019 – NIEDZIELA


 

1.  Spotkanie z gwiazdą – Stanisław Janicki / godz. 10:00

Temat spotkania: Jan Kiepura, jego filmy i epoka

 

2.  Koncert promenadowy / godz. 12:00

 

Wykonawcy:

Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego

Mieczysław Smyda - dyrygent

 

Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński

 

3.  Koncert popołudniowy - Estrada Młodych – „Muzyczne kolory Europy” / godz. 15:00

Wykonawcy - Laureaci Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju:

Ahyong Kim - sopran

JingXing Tan - tenor

Katarzyna Rzeszutek - fortepian

 

Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński

 

4.  Koncert wieczorny – „Grażyna Brodzińska i jej goście” / godz. 20:00

 

Wykonawcy:

Grażyna Brodzińska - sopran

Marcin Jajkiewicz - wokal

Bogdan Kierejsza - skrzypce

Wiesław Prządka - akordeon, bandoneon, aranżacja

Michał Rorat - fortepian

Giuseppe Gimelli - dyrygent, aranżacja

Hanna Kolano, Michał Kolano - taniec towarzyski

Orkiestra „Krakowska Młoda Filharmonia”

pod batutą Tomasza Chmiela - dyrygent, aranżer, pianista

 

Prowadzenie koncertu: Dariusz Stańczuk (Radio RMF Classic)

 

 


DZIEŃ III – 12.08.2019 – PONIEDZIAŁEK


 

1.  Spotkanie z gwiazdą – Stanisława Celińska / godz. 10:00

Prowadzenie spotkania: Tomasz Raczek

 

2.  Koncert promenadowy – Kwartet Smyczkowy „Con Amabile” / godz. 12:00

 

Wykonawcy:

Daria Krzysztoń - I skrzypce

Yi Ding - II skrzypce

Paweł Gaca - altówka

Agnieszka Lasek - wiolonczela

 

Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński

 

3.  Koncert popołudniowy – Estrada Młodych – Recital Wokalny / godz. 12:00

 

Wykonawcy:

Paulina Rogóż - sopran

Joanna Litwin-Fenc - fortepian

 

Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński

 

4.  Koncert wieczorny – GALA OPERETKOWA / godz. 20:00

 

Wykonawcy:

Artyści Orkiestry Filharmonii w Częstochowie

Adam Klocek - dyrygent

Soliści:

Marcelina Beucher - sopran

Ewelina Szybilska - sopran

Adam Sobierajski - tenor

Łukasz Gaj - tenor

 

Wiola Suska - choreografia

Tancerze Artyści Zespołu Baletu Teatru Muzycznego w Lublinie: Sandra Czaplicka, Małgorzata Franek, Chisato Ishikawa, Konstantyn Moiorov, Daniel Urbaniak, Filip Krzyżelewski, Maciej Marczak. 

 

Prowadzenie koncertu: Joanna Trafas i Piotr Nędzyński

 

 

 


DZIEŃ IV – 13.08.2019 – WTOREK


 

1.  Spotkanie z gwiazdą – Grażyna Brodzińska / godz. 10:00

Prowadzenie spotkania: Tomasz Raczek

 

2.  Koncert promenadowy / godz. 12:00

 

Wykonawcy:

Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego

Mieczysław Smyda - dyrygent

Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury” - balet

 

Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński

 

3.  Koncert popołudniowy – Estrada Młodych - Stanisław Moniuszko „Verbum Nobile” – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy / godz. 15:00

 

Wykonawcy:

Piotr Wajrak - dyrygent

Artur Pilch - fortepian

 

Studenci Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Obsada:

Serwacy Łagoda, szlachcic- Alan Sobkowicz - bas

Zuzia, jego córka- Klara Kania - sopran

Marcin Pakuła, szlachcic- David Roy - baryton

Michał (Stanisław), jego syn- Mateusz Grochowski - baryton

Bartłomiej- Kamil Kułak - baryton

 

Chór wieśniaczek i wieśniaków:

Edyta Adamek, Zuzanna Frątczak, Klaudia Janicka, Klaudia Kalinecka, Roksana Korban, Natalia Kreft, Kamila Lewicka, Małgorzata Nowicka, Aneta Nurcek, Karolina Pankowska, Katarzyna Joanna Pietrzak, Dorota Wojtczak, Cyprian Chwieralski, Piotr Haik, Dawid Jenczewski, Michał Jopek, Tomasz Kornat, Paweł Piotrowski,

Gościnnie w chórze: Natalia Greala, Łukasz Dyngosz

 

Realizatorzy:

Kierownik muzyczny - Piotr Wajrak

reżyser - Ryszard Smęda                               

asystent reżysera - Łukasz Przykłocki

przygotowanie solistów - Dorota Demidowicz, Olga Wołkowa, Artur Pilch

przygotowanie chóru - Anna Kocent

 

Organizator ze strony Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

prof. dr hab. Małgorzata Grela, Dziekan Wydziału Wokalnego w A. Muz. w Bydgoszczy

Pedagodzy: mgr Anna Kocent, dr hab. Wojciech Dyngosz

 

Prowadzenie: Jacek Woleński

 

4. Koncert wieczorny – Koncert Stanisławy Celińskiej – „Malinowa” z udziałem Zespołu Macieja Muraszko / godz. 20:00

                    

 


DZIEŃ V – 14.08.2019 – ŚRODA – DZIEŃ MUZYKI POLSKIEJ


 

1. Spotkanie z gwiazdą – Kałudi Kałudow / godz. 10:00

 

Wykonawcy:

Kałudi Kałudow - tenor

Aleksandra Orłukowicz - fortepian

 

Prowadzenie spotkania: Piotr Nędzyński

 

2. Koncert promenadowy – Kolory muzyki polskiej / godz. 12:00

 

Wykonawcy:

Aleksandra Olczyk - sopran

Paweł Trojak - baryton

Joanna Litwin-Fenc - fortepian

 

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

 

3. Koncert popołudniowy – Estrada młodych – Wokalne Arcydzieła Muzyki Stanisława Moniuszki / godz. 15:00

 

Wykonawcy - Laureaci Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju:

Sylwia Olszyńska - sopran

Aleksandra Opala-Wójcik - mezzosopran

Sławomir Naborczyk - tenor

Michał Janicki - baryton

Aleksandra Orłukowicz - fortepian

 

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

 

4. Koncert wieczorny – Gala Operowa „Viva Moniuszko” /  godz. 20:00

Wykonawcy:

Artyści Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie

Michał Klauze - dyrygent

 

Soliści:

Paweł Skałuba - tenor

Adam Kruszewski - baryton

i inni

 

Prowadzenie koncertu: Joanna Trafas i Piotr Nędzyński

 

 

 


DZIEŃ VI – 15.08.2019 – CZWARTEK


 

1. Spotkanie z gwiazdą – Izabela Kłosińska / godz. 10:00

 

Wykonawcy:

Izabela Kłosińska - sopran

Aleksandra Orłukowicz - fortepian

 

 

Prowadzenie spotkania: Piotr Nędzyński

 

2. Koncert promenadowy – Koncert wokalno-instrumentalny „Włoskie kolory muzyki” / godz. 12:00

 

Wykonawcy:

Anna Wolfinger - sopran

Natalia Gaponenko - fortepian

 

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

 

3. Koncert popołudniowy – Estrada młodych - „Pimpinone” - Opera buffo Georga Philippa Telemanna  / godz. 15:00

 

Wykonawcy:

Orkiestra Krakowskiej Opery Kameralnej

Paweł Szczepański - dyrygent

Soliści i aktorzy:

Pimpinone: Klaudiusz Leśniak - baryton, Tobiasz Berg - aktor

Vespetta: Paulina Rogóż - sopran, Emilia Żurek - sopran

Magdalena Malik - aktorka, Maria Pasek - aktorka

 

Realizatorzy:

Reżyseria i inscenizacja: Wacław Jankowski

Choreografia i ruch sceniczny: Jadwiga Leśniak-Jankowska

Przygotowanie wokalne: prof. dr hab. Radosław Żukowski

Dyrektor naczelny i artystyczny KOK:

Wacław Jankowski, Jadwiga Leśniak-Jankowska

Scenografia i kostiumy; Katarzyna Mucha

Libretto: Johann Philipp Praetorius

Polski przekład libretta: Michał Zabłocki

 

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

 

 

4.  Koncert wieczorny –Astor Piazzolla - Tango Nuevo” / Beata Szałwińska’s Aconcagua Project / godz. 20:00

 

Wykonawcy:

Beata Szałwińska - fortepian (Luksemburg, Polska)

Anthony Millet - akordeon (Francja)

Damien Pardoen - skrzypce (Belgia)

Fabian Perdichizzi - skrzypce (Belgia)

Emilio Vicente Argento - altówka (Włochy)

Benoit Legot - kontrabas (Francja)

Thibault Momper - gitara (Francja)

Thomas Fougueray - wiolonczela (Francja)

 

Lenka Klimentova - taniec

Jan Kliment - taniec

 

 


DZIEŃ VII – 16.08.2019 – PIĄTEK


 

1. Spotkanie z gwiazdą – Teresa Żylis-Gara / godz. 10:00

 

Prowadzenie spotkania: Piotr Nędzyński

 

2. Koncert promenadowy – Recital skrzypcowy / godz. 12:00

 

Wykonawcy:

Małgorzata Kogut-Ślanda - skrzypce

Aleksandra Orłukowicz - fortepian

 

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

 

3. Koncert popołudniowy – Sala Balowa Starego Domu Zdrojowego –Recital Wokalny Rossiniowska Wirtuozeria / godz. 15:00

 

Wykonawcy:

Natalia Gavrilan - mezzosopran

Inessa Filistovich - fortepian

 

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

 

4. Koncert w Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej w Tyliczu / godz. 16:00

 

Wykonawcy:

Dominika Majdanová- sopran (Słowacja)

Paulina Rogóż - sopran

Joanna Litwin-Fenc - fortepian

 

5. Koncert wieczorny – Przedstawienie promenadowe - Johann Strauss „Zemsta Nietoperza” / godz. 20:00

 

Wykonawcy:

Artyści Orkiestry, chóru i baletu Teatru Wielkiego w Łodzi

Marta Kosielska - dyrygent

 

Obsada:

Gabriel von Eisenstein (wiedeński finansista)- Andrzej Kostrzewski - baryton

Rosalinda (żona Eisensteina) - Dorota Wójcik - sopran

Adela (pokojówka) - Aleksandra Bortkiewicz - sopran

Ida (siostra Adeli, tancerka)  - Aldona Orzeł-Sztabińska - sopran

Frank (dyrektor więzienia) - Grzegorz Szostak - baryton

Dr Falke (przyjaciel Eisensteina) - Arkadiusz Anyszka - baryton

Dr Blind (adwokat Eisensteina) - Marcin Ciechowicz - tenor

Alfred (śpiewak, były ukochany Rosalindy)   - Krzysztof Marciniak - tenor

Książę Orlovsky - Agnieszka Makówka - mezzosopran

Frosch (strażnik w miejskim więzieniu) - Przemysław Rezner - baryton

 

Balet:

Beata Brożek, Matylda Molińska, Kinga Łapińska, Lidia Boutfeux, Izabela Barbacka, Lidia Kolbus,

Adam Grabarczyk, Krzysztof Pabjańczyk, Piotr Ratajewski, Mateusz Kubiak,

Wiktor Krakowiak-Chu, Jan Łukasiewicz.

 

Chór

soprany: Katarzyna Pisarek, Agnieszka Białek, Dorota Woźniak, Maria Gorlach

alty: Dagny Konopacka-Maćkowiak, Joanna Śmiałkowska, Katarzyna Kuźnik, Anna Kobylańska-Przybyła

tenory: Grzegorz Siwiński, Marek Twardowski, Wojciech Strzelecki,Cezary Socha

basy: Romuald Kisielewski, Zbigniew Kuźnik, Wiesław Rudnicki,

Zbigniew Gawroński

 

Prowadzenie koncertu: Joanna Trafas

 

 


DZIEŃ VIII – 17.08.2019 – SOBOTA


 

1. Spotkanie z gwiazdą – Gość specjalny festiwalu – Marjan Kiepura – syn Jana Kiepury / godz. 10:00

Prowadzenie spotkania: Piotr Nędzyński

 

2. Koncert promenadowy / Duet na trąbki – godz. 12:00

 

Wykonawcy:

Igor Cecocho - trąbka

Sławomir Cichor - trąbka

Maria Miszczak - fortepian

 

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

 

3. Koncert wieczorny – Gala promenadowa – Finałowa Gala Tenorowa / godz. 20:00

 

Wykonawcy:

Artyści Śląskiej Orkiestry Kameralnej (Filharmonia Śląska w Katowicach)

Zbigniew Graca - dyrygent

Soliści:

Tadeusz Szlenkier - tenor

Tomasz Kuk - tenor

Damian Sutowicz - tenor

Maciej Komandera - tenor

Mihail Mihaylov - tenor

Choi Wonhyeok - tenor

 

Prowadzenie koncertu: Olimpia Górska i Jerzy Snakowski