Koncerty galowe

Koncerty galowe

DZIEŃ I | SOBOTA | 12. SIERPNIA

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

KONCERT PRZEBOJÓW OPEROWYCH „GALA INAUGURACYJNA – ŚWIAT DLA KIEPURY”

Wykonawcy:

  • DARIJA AUGUŠTAN – sopran  (Chorwacja)
  • ILONA KRZYWICKA – sopran (Polska)
  • PIOTR BUSZEWSKI – tenor (Polska)
  •  
  • ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII ŚLĄSKIEJ HENRYKA MIKOŁAJA GÓRECKIEGO W KATOWICACH
  • CHÓR FILHARMONII IM. K. SZYMANOWSKIEGO W KRAKOWIE
  •  
  • PIOTR SUŁKOWSKI – dyrygent

DZIEŃ II | NIEDZIELA | 13. SIERPNIA

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

Opera „RIGOLETTO” GIUSEPPE VERDI

Twórcy:

  • muzyka – Giuseppe Verdi
  • libretto – Francesco Maria Piave

Opera na podstawie sztuki Victora Hugo „Le roi s’amuse” z 1832 roku

Realizatorzy

  • Reżyser sceny – Anatolij Łymariew
  • Scenograf – Tadey Ryndzak 
  • Kierownik Chóru – Iryna Kowal
  • Choreograf – Isupow

Wykonawcy:

  • Rigoletto – Orest Sidir
  • Książę – Mychajło Malafij
  • Gilda – Marianna Tsvietinska
  • Sparafucile – Nazar Pawlenko
  • Monterone – Wołodymyr Shinkarenko
  • Borsa – Witalij Rozdajgora
  • Marullo – Mykoła Kornutiak
  • Chaprano – Dmytro Kokotko
  •  
  • Dyrygent – Ivan Cherednicenko
  • Chórmistrz – Wadym Jacenko
  • Reżyser – Halina Volovetska
  •  
  • Chór, Balet i Orkiestra Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej

Prowadzenie:

Regina Gowarzewska

DZIEŃ III | PONIEDZIAŁEK | 14. SIERPNIA

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

Sztuka teatralna – komedia. „POMOC DOMOWA” MARC CAMOLETTI. Wrocławski Teatr Komedia

Twórcy:

  • Autor – Marc Camoletti
  • Adaptacja – Bartosz Wierzbięta
  • Reżyseria – Wojciech Dąbrowski
  • Kostiumy – Zofia de Ines
  • Scenografia – Wojciech Stefaniak
  • Muzyka – Bartosz Pernal
  • Opracowanie muzyczne – Paweł Dobosz
  • Światła – Alicja Petrucka

Obsada:

  • Nadia – Dorota Wierzbicka-Matarrelli
  • Jola – Katarzyna Skoniecka
  • Maja – Ilona Janyst
  • Maks – Wojciech Dąbrowski
  • Marek – Kornel Sadowski

Prowadzenie:

Regina Gowarzewska

DZIEŃ IV | WTOREK | 15. SIERPNIA

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

BALET “DON KICHOT” LUDWIG MINKUS. Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej

Twórcy:

  • Muzyka – Ludwig Minkus
  • Libretto – Marius Petipa

Na podstawie „Don Kichota z La Manchy” Miguela de Cervantesa

Realizatorzy:

  • Choreografia – Marius Petip
  • Główny dyrygent – Yurii Bervetskyi
  • Konduktor – Iryna Stasyshyn
  • Choreograf – Julianna Malkhasyants
  • Scenograf – Mychajło Ryndzak
  • Kostiumograf – Oksana Zinchenko

Obsada:

  • Kitri – OLENA DOBRANSKA
  • Basil – ARSEN MARUSENKO
  • Don Kichot – YURIY HRYGORIEV
  • Sancho Pansa – RUSLAN DYNIA
  •  
  • Balet Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej

Prowadzenie:

DZIEŃ V | ŚRODA | 16. SIERPNIA

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

Opera. „LA TRAVIATA” GIUSEPPE VERDI. Opera Krakowska

Twórcy:

  • Muzyka – Giuseppe Verdi
  • Libretto – Francesco Piave

wg powieści Aleksandra Dumas „Dama kameliowa”

Realizatorzy:

  • Reżyseria i inscenizacja – Krzysztof Nazar
  • Kierownictwo muzyczne – Tomasz Tokarczyk
  • Scenografia – Marek Braun
  • Kostiumy – Zofia de Ines
  • Choreografia – Zofia Rudnicka
  • Reżyseria światła – Mirosław Poznański
  • Projekcje multimedialne – Wojciech Kapela
  • Przygotowanie chóru – Zygmunt Magiera

Obsada:

  • Violetta Valéry – Edyta Piasecka
  • Alfred Germont – Paweł Skałuba
  • George Germont – Adam Szerszeń
  • Flora Bervoix – Agnieszka Cząstka-Niezgódka
  • Gaston – Krzysztof  Kozarek
  • Baron Douphal – Michał Kutnik
  • Doktor Grenvil – Wołodymyr Pańkiw
  • Markiz de Obigny – Sebastian Marszałowicz
  • As. Doktora – Vadzim Trukhan
  • Annina – Karin Wiktor-Kałucka
  • Józef  – Paweł Szczepanek                                     
  • Posłaniec – Jacek Wróbel
  • Służący Flory – Stanisław Knapik
  •  
  • ORKIESTRA, CHÓR i BALET OPERY KRAKOWSKIEJ
  • Dyrygent –  Ruben Silva

DZIEŃ VI | CZWARTEK | 17. SIERPNIA

20:00 – PRZEDSTAWIENIE OPERETKOWE /Pijalnia Główna/

Operetka „KSIĘŻNICZKA CZARDASZA” EMMERICH KÁLMÁN. Opera Śląska w Bytomiu

Twórcy:

  • Muzyka – Emmerich Kálmán
  • Libretto – Leo Stein i Béla Jenbach
  • Przekład polski – Jerzy Jurandot

Realizatorzy:

  • Dyrygent – Tomasz Tokarczyk
  • Choreografia i ruch sceniczny – Henryk Konwiński
  • Kostiumy – Andrzej Sobolewski

Obsada:

  • Sylvia Varescu – Aleksandra Orłowska
  • Edwin – Łukasz Gaj
  • Boni Kancsianu – Maciej Komandera
  • Feri Von Kerekes – Kamil Zdebel
  • Stasi – Marta Huptas
  • Rohnsdorf – Zbigniew Wunsch
  • Leopold Maria von Lippert-Weylersheim – Bogdan Kurowski
  • Anhilda – Joanna Kściuczyk-Jędrusik
  • Ambasador Billing – Adam Janik
  • Endrei – Witold Dewor
  • Miksa – Michał Bagniewski
  • Kisz – Juliusz Ursyn-Niemcewicz
  •  
  • ORKIESTRA, CHÓR i BALET OPERY ŚLĄSKIEJ W BYTOMIU

DZIEŃ VII | PIĄTEK | 18. SIERPNIA

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

KONCERT „GALA PRZEBOJÓW – VIVA VERDI” – 210 rocznice urodzin kompozytora. Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej

Wykonawcy:

  • LIUBOV KACHALA – sopran
  • MARIANNA TSVIETINSKA – sopran
  • MYKHAILO MALAFII – tenor
  • ROMAN STRAHOV – baryton
  •  
  • IVAN CHEREDNICENKO  – dyrygent
  • CHÓR I ORKIESTRA LWOWSKIEGO NARODOWEGO AKADEMICKIEGO TEATRU OPERY I BALETU IM. S. KRUSZELNICKIEJ

Prowadzenie:

DZIEŃ VIII | SOBOTA | 19. SIERPNIA

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

KONCERT „GALA OPERETKOWA – TWOIM JEST SERCE ME…”. Orkiestra Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie

Wykonawcy:

  • MAŁGORZATA DŁUGOSZ – sopran
  • JOANNA MOSKOWICZ – sopran
  • ŁUKASZ GAJ – tenor
  •  
  • SŁAWOMIR CHRZANOWSKI – dyrygent  
  •  
  • ORKIESTRA FILHARMONII IM. K. SZYMANOWSKIEGO W KRAKOWIE

Prowadzenie:

Sławomir Chrzanowski


Organizator

Miasto Gospodarz


Zobacz archiwalne strony internetowe Festiwalu im. Jana Kiepury