I żyli długo i szczęśliwie – tak powinna się kończyć komedia z lekkim nalotem romantyzmu, a taką komedią jest niewątpliwie Boeing, Boeing Marca Camolettiego: po wielu zawirowaniach Maks i Jola pobierają się… Tylko czy będą żyć długo i szczęśliwie? Na to pytanie – dzięki pewnym adaptacyjnym zabiegom – odpowiada tegoż Camolettiego Pomoc domowa, której bohaterami są Maks i Jola. Ale pierwsze miejsce na podium zajmuje Nadia – genialna pomoc domowa, dzięki której straszliwe zamieszania w Boeingu… kończą się happy endem.
Maks i Jola są małżeństwem, ale gdzieś tam snuje się w ich duszach marzenie o bardziej bujny życiu – miłosnym oczywiście, bo jakoś im to małżeństwo nie wystarcza. Ona chce mieć kochanka i on chce mieć kochankę, spotykają się z nimi w domu i z tymi spotkaniami, z całą tą sytuacją związana jest niezła zawierucha! Wchodzenie, wychodzenie, drzwi trzaskają sto tysięcy razy… I z każdym trzaśnięciem coraz niebezpieczniej się robi dla małżeńskiego związku.
I wtedy wkracza Nadia, która w Boeingu… czuwa nad wszystkim, klei to, co się rozpada, spina, co się rozpięło… Czy i teraz Nadia poukłada, co trzeba i Maks i Jola będą żyli długo i szczęśliwe?? Zobaczymy…
** * **
Wrocławski Teatr Komedia powstał jako rozwinięcie działalności Teatru Poniedziałkowego, założonego w 1997 roku przez Wojciecha Dąbrowskiego i Pawła Okońskiego, byłych aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy i Teatru Polskiego we Wrocławiu. Pierwszym spektaklem przygotowanym przez Teatr Poniedziałkowy były „Kochane pieniążki” w reżyserii Wojciecha Pokory (premiera 20 listopada 1997).
Od stycznia 2005 roku Wrocławski Teatr Komedia ma swoją siedzibę na gościnnej scenie Wrocławskiego Teatru Lalek.
Do tej pory Wrocławski Teatr Komedia zrealizował 29 premier. Między innymi: światową prapremierę „Przyjaznych Dusz” P. Valentine w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem publiczności „Kolacja dla głupca” ” Francis’a Veber’a w reżyserii Pawła Okońskiego.
Teatr występował gościnnie na wielu polskich scenach, uczestniczył w festiwalach (między innymi w prestiżowych Komediach Lata organizowanych przez warszawski Teatr Na Woli). Na festiwalu w Grudziądzu zdobył Grand Prix za spektakl „Unia bez tajemnic” w reż. Marcina Sławińskiego.
Współpracuje z wybitnymi realizatorami, a w spektaklach występują znakomici aktorzy zatrudnieni w najlepszych polskich teatrach. Teatr w swojej ponad 24-letniej historii bawiąc i wzruszając zdobył sympatię tysięcy widzów konsekwentnie realizując hasło „Śmiech to zdrowie”.
W 2013 roku z rąk Prezydenta Miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, twórcy Wrocławskiego Teatru Komedia: Wojciech Dąbrowski i Paweł Okoński zostali uhonorowani prestiżowym tytułem Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia.